Vytautas Zlatkus

Užsiregistruokite nemokamam susitikimui

Spausdami "Susitikime" Jūs sutinkate su privatumo politika.

Tel.: +370 612 97118

El. p.: vytautas@viskobus.lt

Gyveno kartą mažas berniukas, kurio tėtis dirbo kompiuterių centre. Kompiuteriai tuo metu buvo dar su popierinėmis kortelėmis ir magnetinėmis juostomis, žaliais ekranais, dideli ir lėti, namuose tokių niekas neturėjo. Berniukas svajojo, kad užaugęs bus kaip tėtis ir taps pačiu geriausiu kompiuteristu!

Metai bėgo, berniukas augo, baigė darželį, tuomet mokyklą, puikiai išlaikė informatikos egzaminą ir įstojo net į du universitetus, bet pasirinko tą, kuriame kažkada dirbo jo tėtis. Dar studijuodamas susirado darbą, įsigijo pirmąjį savo personalinį kompiuterį, o baigęs universitetą pradėjo dirbti pilną darbo dieną, tačiau pinigų neužteko. Jis ėmė ieškoti kur galėtų užsidirbti papildomai – gal kam kompiuterį pataisyti, gal kam internetą įvesti. Tačiau laiko paroje vis mažėjo, o pinigų vis neužteko.

Tada pagalvojo – „reikia keisti darbą ir išsiderėti didesnį atlyginimą!“. Kaip tarė – taip ir padarė. Pakeitė darbą, pradėjo uždirbti gerokai daugiau, tačiau vis tiek pinigų nepakako. To pasekoje kas keletą metų dar porąkart pakeitė darbus, tačiau pinigų ir vėl neužteko. Jis niekaip negalėjo suprasti – kodėl?

Bekeisdamas darbus vaikinas sutiko savo gyvenimo meilę, susilaukė vaikelio, tačiau tai – jau kita istorija… 🙂 Pagalvojo – reikia pradėti savo verslą – gal tuomet pinigų bus pakankamai? Bet po kelių metų suprato, kad ir tai didelės naudos nedavė. Tada vėl ėmė galvoti, kodėl jo problemos niekaip neišsisprendžia? Kodėl uždirba vis daugiau, o pinigų vis tiek maža? Ir štai tuomet atėjo momentas, kai jis suprato, kad yra vienas labai svarbus dalykas, kurio jis nesuprato anksčiau, nes to niekas nemokė nei mokykloje, nei universitete, nei gyvenime – tai asmeninių finansų kontrolė. Ir vaikinas ėmė mokytis. Jam buvo labai sunku, tačiau jis nepasidavė.

Mokslai ėmė duoti vaisių – jis pastebėjo, kad pas jį ėmė atsirasti pinigų. Iš pradžių sunkiai, tačiau kuo toliau, tuo vis lengviau. Vaikinas mokėsi dalyko, kurio turėtų mokyti dar mokykloje, šeimoje – tai pinigų valdymo, o dar tiksliau – išlaidų valdymo. Jis pagaliau suprato, jog įvairiais savo gyvenimo etapais kaskart uždirbdavo vis daugiau, bet pinigų kaip neturėjo, taip neturėjo. Nes jis juos visus tiesiog išleisdavo.

Mokydamasis Vytautas suprato, jog privalo savo žiniomis dalintis su kitais, kad finansiškai raštingų šeimų Lietuvoje daugėtų ir kad tėvai patys išmokę pinigų valdymo galėtų tas žinias ne tik taikyti sau, bet ir perduoti savo vaikams. Šiuo metu Vytautas su mylima žmona augina 3 nuostabius berniukus, kuriuos jau nuo mažumės moko finansinio raštingumo pagrindų.